25 Sie

Kursy przygotowujące do egzaminu FCE

eng9W szkole językowej w której uczę, dużym powodzeniem cieszą się kursy przygotowujące do egzaminów Cambridge English. Jak wiadomo, w zależności pod poziomu znajomości języka angielskiego, kursanci mogą uzyskać następujące certyfikaty językowe: FCE, CAE oraz CPE.

W tej chwili prowadzę kurs, który pozwoli moim słuchaczom zdać egzamin na poziomie FCE (First Certificate in English,) czyli średnio zaawansowanym (B2).

W tej grupie moimi kursantami są zarówno absolwenci szkół średnich jak i osoby pracujące, które chcą przedstawić pracodawcy dokument potwierdzający znajomość angielskiego lub też osoby poszukujące lepszej pracy.

Muszę przyznać, że grupa jest dość zgrana i chętna do nauki, jednak są i tacy, którzy dość lekkomyślnie podchodzą do kursu i czasem nie odrabiają zadań domowych. Jeśli nie są systematyczni, oznacza to, że tuż przed egzaminem (jeśli chcą go zdać) będą mieli dwa razy więcej pracy, niż ci, którzy regularnie przyswajają materiał.

Póki co, dużo czasu poświęcamy na pisanie, czytanie oraz rozumienie ze słuchu. Kolejnymi zagadnieniami będą: stosowanie struktur językowych, a także mówienie.

Kilku kursantów szczególnie wyróżnia się w rozumieniu ze słuchu i czytaniu – mają w tym kierunku niewątpliwy talent i zdolności językowe.

Kurs FCE, nauka języka angielskiego