11 Wrz

Nietypowe zajęcia – pasjonaci gotowania

W  ramach ogólnego kursu dla dorosłych, uformowała się grupa słuchaczy, która jest szczególnie zainteresowana poznaniem słownictwa angielskiego związanego z kuchnią i gotowaniem. Ponieważ uznałam to za dobry pomysł, przygotowałam specjalny program na zajęcia, który zajmie moim słuchaczom kilka godzin.

A zatem zaczęliśmy zajęcia od poznania słownictwa w ramach czynności w kuchni (kitchen activities). Słówka i zwroty angielskie typu: gotować, kroić, obierać, trzeć, ucierać, miksować, smażyć, piec ciasto, filetować, gotować na parze czy dusić będą musieli doskonale opanować. A to dopiero początek.

Każdy z kursantów przyniósł z domu jakiś przepis – przed grupą ważne zadanie: trzeba przepisy z polskiego tłumaczyć na angielski. Jedni radzą sobie świetnie, innym tłumaczenie zajmuje trochę więcej czasu. Nic dziwnego, wiele przepisów zawiera słownictwo z zakresu kursu dla zaawansowanych, podczas gdy grupa pasjonatów gotowania została zakwalifikowana – jako średnio zaawansowana.

Muszę przyznać, że ambicja z jaką grupa – przy mojej pomocy – tłumaczy przepisy, jest zadziwiająca. Determinacja i chęć wyjścia poza ramy programu właściwego dla swego poziomu zaawansowania, sprawiła, że jestem pełna uznania dla tej grupy pasjonatów.

Kiedy najlepiej zacząć naukę języków obcych ?